Hotel dla kotów
Jelenia Góra

Już gotowe!

Dwa specjalnie zkotyfikowane pomieszczenia z myślą o maksymalnie kilkudniowych pobytach Waszych kocich ulubieńców.

Wszystko zgodnie z zaleceniami ISFM czyli najbardziej uznanego Międzynarodowego Stowarzyszenia Kociej Medycyny – https://icatcare.org/ którego jesteśmy członkiem oraz posiadaczem odznaki Cat Friendly Clinic – https://catfriendlyclinic.org/

Kilka poziomów pozwoli kotom znaleźć sobie odpowiednie miejsce na załatwianie potrzeb, drapanie, jedzenie, picie i przede wszystkim wylegiwanie się.

Przez cały czas pobytu będą słuchać przyjemnej muzyki lub dźwięków natury.

Przewidziane są również chwile aktywności w postaci tuneli, zabaw wędką, mizianiem czy zwykłym szwędaniem się po najbliżej okolicy (czyt. Przychodni).

Oferta skierowana jest także (a może przede wszystkim) do kotów przewlekle chorych którym trzeba podawać leki (cukrzyca, choroby nerek, nadczynność tarczycy, choroby serca, w trakcie farmakoterapii przy problemach behawioralnych). Pobyt w naszym ośrodku może być także elementem terapii behawioralnej np. przy problemach kuwetowych czy agresji u kotów.

Oprócz doznań audio zadbaliśmy także o doznania zapachowe (feromony), które będą cały czas rozpylane w pomieszczeniu.

Zwierzęta w trakcie całego pobytu są pod okiem kamery.

Zapraszamy do kontaktu i rezerwacji!

Hotel dla kotów w przychodni SPECTRUM otwarty na gości!

Uwaga, uwaga. W SPECTRUM nastąpiła prawdziwa kotyfikacja pomieszczeń, które przeobraziły się w przestrzeń specjalnie dedykowaną dla kocich pacjentów. A w nich wszystko to, co najlepsze dla kotów – zabawki, wędki, drapaki, półeczki do wspinaczki i obserwacji oraz skrytki, w których można ukryć się i wypocząć. Hotel dla kotów powstał z myślą o zwierzętach, które muszą pozostać pod naszą opieką przez maksymalnie kilka dni. Oferta skierowana jest zwłaszcza do kotów przewlekle chorych, które wymagają szczególnej opieki związanej między innymi z farmakoterapią przy problemach behawioralnych. Pobyt w hotelu dla kotów SPECTRUM może stanowić terapię dla zwierzaka z problemami kuwetowymi czy agresją w stosunku do innych. Nasi goście otoczeni są profesjonalną opieką, a ich poczynania cały czas rejestruje kamera umieszczona w pomieszczeniu. W trosce o komfort pacjentów, w kocich pokojach cały czas rozpylane są feromony, a z głośników leci przyjemna muzyka bądź dźwięki natury. Przed pozostawieniem kota w hotelu, właściciel zobowiązany jest do zapoznania się z regulaminem Kociego Sanatorium, a także musi podpisać umowę powierzenia kota pod opiekę.

Ile kosztuje hotel dla kotów?

Cennik umieszczony na naszej stronie został podzielony ze względu na sezonowość pór roku. W miesiącach jesienno-zimowych i we wczesnym początku wiosny ceny są najniższe – rosną wraz z nadejściem sezonu wakacyjnego, aż do końca września. W zależności od tego, w jakim stanie jest kot, ceny pobytu wahają się między 50-80 zł (zwierzę zdrowe), 70-100 zł (zwierzę przewlekle chore), z czego najwyższe kwoty dotyczą pobytu kota w hoteliku na okres świąteczny. Dobowe wyżywienie kota to symboliczne 10 zł – każdy gość otrzymuje wysokogatunkowy posiłek dostosowany do swoich potrzeb żywieniowych. Koty są pod stałą opieką lekarzy weterynarii, zaś właściciele są na bieżąco informowani o stanie swojego pupila. Można nam zaufać – Przychodnia Weterynaryjna SPECTRUM jest jedną z czterech klinik w Polsce, która spełniła rygorystyczne warunki Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Kotów (IFSM), tym samym otrzymując brązową odznakę Kliniki Przyjaznej Kotom (Cat Friendly Clinic). U nas każdy kot ma swój własny koci świat, w którym jest najważniejszy. Doświadczony w mowie ciała kocich pacjentów personel potrafi szybko i skutecznie wyłapać, co takiego chce przekazać każdy z czworonogów. Celem Przychodni SPECTRUM jest opieka nad zwierzętami domowymi zarówno w kwestii fizycznej, jak i psychicznej – łączy nas miłość do psów i kotów.